PRINS DIRECT LIQUIMAX-2.0


PRINS Direct LiquiMax-2.0

      PRINS Direct LiquiMax-2.0 to instalacja ciekłego wtrysku gazu do silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Najwyższej generacji (VI) instalacja gazowa do aut dostępna na rynku. Wielokrotnie nagradzana przez różne gremia. Jej stosowanie oznacza dla użytkownika jazdę w 100% na gazie LPG, a więc szybki zwrot nakładów ponieważ nie auto nie pobiera wcale benzyny (nawet podczas rozruchu). Oczywiście użytkownik ma w każdej chwili możliwość przełączenia zasilania na benzynę.

W montażu tej instalacji stosujemy specjalne zbiorniki STAKO z kołnierzem pod pompę. Do zasilania auta gazem LPG wykorzystujemy w tej technologii oryginalne wtryskiwacze benzynowe (nie ma wtryskiwaczy gazowych) i pompę wysokociśnieniową  benzyny. Ingerencja związana z montażem tej instalacji gazowej została ograniczona do minimum. Paliwo (gaz LPG) jest wtryskiwany bezpośrednio do komory spalania.

 


Proces wdrożenia nowych aplikacji instalacji Prins Direct LiquiMax-2.0 (DLM2-0)

       Od czego to zależy? Kiedy (czy) będzie instalacja gazowa do mojego auta? Chcielibyśmy pokrótce przedstawić warunki które muszą być spełnione aby auto pojawiło się na liście dostępnych aplikacji.

  1. Musi być popyt na instalację gazową do danego modelu (co zrozumiałe).
  2. Auto powinno być popularne (potencjalne zainteresowanie użytkowników).
  3. Auto musi być wciąż produkowane (ilość aut na rynku wzrasta).
  4. Elementy wykorzystywane przez instalację gazową PRINS DLM-2.0 (np.: wtryskiwacze benzynowe, pompa wysokociśnieniowa benzyny) muszą zostać sprawdzone pod kątem przydatności do zasilania gazem LPG.
  5. Elementy te muszą przejść proces certyfikacji w niezależnych ośrodkach. Producent tych elementów homologował je przecież do zasilania benzyną, a nie gazem LPG.
  6. Stworzenie instalacji gazowej.

      Jak widać, jest to proces żmudny, długotrwały i kosztowny. Z reguły potrzeba wiele miesięcy wytężonej pracy aby auto mogło pojawić się na liście dostępnych aplikacji.